Beyinde Kireçlenme Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Beyinde Kireçlenme Belirtileri ve Tedavisi

Beyinde kireçlenme, genellikle beynin içerisinde bulunan damarlarda meydana gelmektedir. Meydana gelen kireçlenme sorunlarında direk olarak beyinde gerekleşen kan akışı etkilenerek birçok problem ortaya çıkar. Beyin kireçlenmesi hem gençlerde hem de yaşlılarda karşılaşılabilcek bir durumdur. Ortaya çıkan bu rahatsızlığın teşhisi, diğer kireçlenme rahatsızlıklarına göre son derece zordur. Günümüzde tıbbın son derece gelişmiş olmasına rağmen, henüz bu gibi rahatsızlıkların teşhisi rahat bir şekilde yapılamamaktadır. Beyinde meydana gelen kireçlenme, çoğu zaman insanlarda baş ağrısı olarak kendisini ortaya çıkarmaktadır. Meydana gelen baş ağrılarının aşırı şiddetli olması nedeniyle kişilerde bu sorun kesinlikle tedavi edilmesi gerekmektedir. Özellikle ilerlemiş kireçlenme rahatsızlıklarında kişide hafıza kayıpları, unutkanlık ve bunlara benzer sorunlar ortaya çıktığı için kesinlikle tedaviler gerekmektedir. Beyin kireçlenmesi görülen insanlarda baş ağrısıyla birlikte baş dönmesi sorunları da ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda kişi gündelik işlerinden geri kalacağı gibi bazen ayakta duramayacak derecede bu sorundan etkilenebilir. Bunun için kişinin yalnız kalmaması tavsiye edilmektedir. Çünkü ilerlemiş beyin kireçlenmesi sorunlarında hastalar, tek başına kaldıklarında her an bayılma riskiyle karşı karşıya kalırlar. Bu gibi durumlarda kesinlikle hastanın yalnız kalmaması gerekir. Beyinde kireçlenme sorunu olan insanlarda tanının konulabilmesi için öncelikle bazı tıbbi görüntüleme cihazlarının kullanılması gerekmektedir. Günümüzde bu durum için MR cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde kireçlenme ortaya çıkarılabilir.

Beyinde kireçlenme ne gibi belirtilere neden olur?
  • Beyinde kireçlenme sorununda belirtilerin ortaya çıkabilmesi için öncelikle sorunun oldukça ilerlemesi gerekmektedir. Bu sorun tam olarak ilerlemediği zaman kesinlikle belirti ortaya çıkarmaz. Bu durumun ilk aşamalarından bir tanesi kişiye olur olmaz yerlerde inme inmesidir. Bu durum meydana geldiğinde kişi kendisini kaybedeceğinden yalnız kalması sakıncalıdır.
  • Beyinde kireçlenme, direk olarak damar tıkanıklıklarına neden olacaktır. Bu durum ise direk olarak kişilerde unutkanlık rahatsızlıklarının başlamasına neden olacaktır. Meydana gelen unutkanlık, kişi tarafından tarafından net bir şekilde ortaya çıkarılacağı için bu durum rahatsızlık verecektir.
  • Sorunun beyin üzerinde olmasına bağlı olarak aslında bu durumdan tüm vücut etkilenecektir. Bu nedenle aslında insanlarda vücutta belli bölgelerde uyuşmalar görülebilir. Özellikle ayak bölgelerindeki uyuşmalar beyin kireçlenmesinin belirtilerindendir.
Beyinde kireçlenme probleminin aslında net olarak bir nedeni bulunmamaktadır. Fakat tek bir nedenin varlığı kesindir ki kişinin ailesinde ve kişide bu duruma neden olan bir kalıtsal rahatsızlığın olmasıdır. Bu durum bazı insanlarda anne ya da babadan kendisine kalıtsal olarak geçmektedir. Eğer sizlerde de bu gibi bir durum varsa ailenizin geçmişini sorgulayarak bu gibi bir durum yaşayıp yaşamadıklarını sormalısınız. Bunun yanında net olarak ortaya çıkarılmış olmasa bile tahmin edilen nedenlerden biri de damar sertleşmesidir. Sertleşen damarlarda meydana gelen hasarlar nedeniyle kişilerde beyinde kireçlenme sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar için yapılabilecek en önemli müdahale tabi ki tıbbi tedavilerdir.

Beyinde Kireçlenme Yorumları

soru

Cemil

14 Mart 2018 Çarşamba

Bende beyin kireç lenmesi bunun tedavisi nedir

Cevap yaz
soru

Mahsun

17 Kasım 2021 Çarşamba

Benim doğuştan beynimde kireçlenme var doktorlar tedavisi yok diyorlar unutkanlık var ağrı ar

Cevap yaz
soru

gülcihan özcan

12 Mayıs 2021 Çarşamba

merhaba kadir gecesinde dinmek bilmeyen şiddetli baş dönmesi baş ağrısı mide bulantısı nöroloji doktoruna gittim tetkikler yapıldı ve beyinde kireçleme olduğunu söyledi bunun tedavisi varmı ve geçermi bu arada yaşım 36yardimci olursanız çok memnun olurum

Cevap yaz

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kireçlenme Bitkisel Çözüm

Kireçlenme Bitkisel Çözüm

Ellerde Kireçlenme Belirtileri ve Tedavisi

Ellerde Kireçlenme Belirtileri ve Tedavisi

Kulak Kireçlenmesi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kulak Kireçlenmesi Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kireçlenme Nasıl Geçer?

Kireçlenme Nasıl Geçer?

Kalça Kireçlenmesi Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Kalça Kireçlenmesi Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Güncel

Belde Kireçlenme Belirtileri ve Tedavisi

Belde Kireçlenme Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Kolda Kireçlenme Belirtileri ve Tedavisi

Kolda Kireçlenme Belirtileri ve Tedavisi